O nas

W Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej i Biomateriałów prowadzimy dydaktykę dla Studentów kierunku Farmacja Wydziału Farmaceutycznego WUM. Uczymy chemii analitycznej jakościowej i ilościowej oraz zastosowania nowoczesnych technik instrumentalnych w farmacji, a także zagadnień dotyczących zastosowania biomateriałów w technologii postaci leku.

Prowadzimy także wykłady i seminaria z przedmiotu analiza i ocena jakości żywności dla Studentów kierunku Dietetyka Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM. W ramach działalności naukowej Pracownicy Katedry i Zakładu prowadzą zaawansowane badania strukturalne i aplikacyjne polimerów biomedycznych oraz apatytów domieszkowanych i materiałów kościozastępczych, a także polimorfów i kokryształów substancji aktywnych farmakologicznie.